صنایع خودرو سازی پیچیدگی‌های خاص خود را دارد و شامل فرایندهای مختلفی است که بسیاری از آنها نیاز به خنک‌کاری دارند. خنک‌کاری ماشین ابزار، حمام‌های رنگ، قطعات مکانیکی و هیدرولیکی، ماشین‌های قالب‌گیری و غیره، هر کدام دارای شرایط انتقال حرارت و دمایی مخصوص به خود هستند.

‌در تمام کاربری‌ها، دقت یک مسئله مهم بوده و چیلرهای هایتما جهت این منظور به صورتی طراحی و ساخته شده‌اند که قدرت تنظیم دقیق دما را با توجه به نرم‌افزارهای کنترلی و آپشن‌های مختلف، دارا می‌باشند. به علاوه استفاده از سیستم بایپس گاز گرم یا استفاده از تانک‌های ذخیره نیز تامین دمای آب مورد نیاز را به صورت پیوسته تضمین می‌کند.

ارایه چیلرهایی مجهز به سیستم فری کولینگ (Free Cooling) که در دماهای محیط پایین باعث کاهش مصرف انرژی تا ۴۵ درصد می‌شوند، برای کاربردهای دایم کار در صنایع خودرو سازی توصیه می‌شوند. مزیت دیگر این گونه چیلرها، افزایش عمر چیلر و کمپرسورها با توجه به کاهش کار سالانه سیکل تبرید می‌باشد.

از دیگر قابلیت‌هایی که امکان ارایه آن در چیلرهای هایتما وجود دارد، بازیافت انرژی و تامین آب گرم با استفاده از حرارت خروجی از کندانسور در چیلرهای صنعتی است که موجبات کاهش مصرف انرژی در سایر فرایندهای تولید را امکان‌پذیر می‌نماید.