شرکت ایرتمپ با هدف انتقال تکنولوژی روز اروپا و تامین تجهیزات تهویه مطبوع و حرارت مرکزی مورد نیاز کشور، در سال ۱۳۵۰ در ایران توسط جناب آقای مهندس کیومرث زمانی تاسیس شد. رشد سریع شرکت، سبب جلب توجه شرکت فرولی ایتالیا گردید، به طوری که در سال ۱۳۵۱ به عنوان نماینده انحصاری شرکت فرولی و لامبورگینی در ایران انتخاب گردیده و  ۲ سال بعد، ۵۰ درصد سهام آن توسط شرکت فرولی ایتالیا خریداری شد.

حسن شهرت، اعتبار و فعالیت مهندسی و تخصصی این مجموعه باعث جلب اعتماد برندهای معتبر اروپایی و ایتالیایی در طی این سال‌ها شده است که به صورت نمایندگی رسمی در اختیار شرکت ایرتمپ می‌باشند از جمله این برندها می‌توان به  فرولی، هایتما، سیتال کلیما و بویلر نوا اشاره نمود.

شرکت ایرتمپ با بهره‌گیری از امکانات کارخانجات صنعتی جنرال با بیش از نیم قرن تجربه و همچنین به واسطه سرمایه‌گذاری خارجی در ایران، تلاش می‌نماید تا مشتریان گرامی با آسودگی خاطر از محصولات روز اروپا استفاده نموده و با ارائه قطعات اصلی و گارانتی معتبر، ایمنی مشتریان و مدت زمان کارکرد محصولات را افزایش دهد.

از جمله امکانات ایرتمپ می‌توان به مواردی همچون ۶۰۰۰ متر فضای اداری ، ۲۰۰۰ متر فضای نمایشگاه دائمی محصولات، سوله‌های متعدد انبار محصول و قطعات، همچنین فضاهای آموزشی، آزمایشگاهی و اقامتی اشاره کرد.

شرکت ایرتمپ با در اختیار داشتن این امکانات و سرمایه‌گذاری بلند مدت در زمینه خدمات پس از فروش توانسته است به عنوان تنها شرکت ارائه‌دهنده محصولات خارجی در ایران، استاندارد خدمات پس از فروش نیز دریافت نماید. نامه رسمی Joint Venture شرکت ایرتمپ با شریک تجاری ایتالیایی خود، همچنین گواهی رسمی نمایندگی شرکت خارجی، تایید شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، از دیگر وجوه تمایز شرکت ایرتمپ می‌باشد.

مهندس کیومرث زمانی علویجه در یلدای ۱۳۱۲ در علویجه اصفهان به دنیا آمد و پس از سپری کردن دوران کودکی و نوجوانی خود در سن ۲۴ سالگی برای ادامه تحصیل عازم آمریکا شد.پس از اخذ مدرک مهندسی، یکی در رشته مکانیک از دانشگاه یورک و دیگری در رشته تاسیسات از دانشگاه کالیفرنیا، در امتداد آرزوی همیشگی اش برای حضور در عرصه صنعت و ساخت و تولید به کشور بازگشت و با تاسیس شرکت ترموفریگ (سرما آفرین)، مدیر عاملی شعبه هانیول در ایران، تاسیس شرکت ایرتمپ جهت عرضه محصولات فرولی ایتالیا، تاسیس شرکت مرکز کنترل ایران جهت عرضه ابزار کنترل دقیق هانیول، خرید و مدیریت کارخانجات صنعتی جنرال ۱۳۷۲ و تاسیس شرکت زمان فام، نقشی اساسی در مدیریت و کارآفرینی در این صنعت ایفا نمود.